Umělecké festivaly

8. 7. 2020Už se stalo tradicí, že začátek léta je ve znamení uměleckých festivalů. A to obnáší velké balení, montáž a demontáž stojanů a hlavně neustále nové nápady na doprovodný program. Protože umělecký festival neznamená vystavit obrazy, ale především návštěvníky zaujmout a pobavit.

Dříve jsem se účastnila jen Polabského Montmartru v Brandýse nad Labem a Kladenských dvorků, ale poslední roky přibyly i dva festivaly vlastní. S naší uměleckou skupinou MYX jsme začali v roce 2018 dělat komorní akci v dílně uměleckého slévače Martina Horkého ve Svitavách a o rok později jsem založila pro všechny zájemce napříč uměleckými obory jesenický umělecký festival JES ART v Janovicích u Rýmařova.


Často se tak stane, že od konce května jedu čtyřtýdenní festivalovou šňůru, kde vystavuju, maluju a performuju. Mám skvělou modelku, která se nebojí žádného bodyartu a nadšeně spolu vymýšlíme nové projekty. Divácky atraktivní jsou živé obrazy, kdy modelka nehybně stojí na stanovišti a návštěvníci bezelstně obdivují sochu. Do té doby, než je znejistí nepatrný pohyb očních víček nebo přiznaný pohyb. Anebo přímé oslovení sochou.